Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzi, ale nie są również obojętni, wobec zwierząt potrzebujących pomocy

Data publikacji 28.03.2023

Do nietypowej interwencji funkcjonariuszy doszło w lesie na terenie przełęczy Jugowskiej. Jak się okazało, pomocy funkcjonariuszy potrzebował pies, który został porzucony przez właściciela. Czworonóg zamieszkał w rurze przepustowej pod mostem. Ciężko było mu przetrwać nocne niskie temperatury. Mundurowi zabrali suczkę z tego miejsca i przekazali weterynarzowi. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

W ubiegły piątek, 24 marca 2023 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowej Rudzie pospieszyli na ratunek zwierzakowi, który został porzucony na terenie przełęczy Jugowskiej.

Policjanci z Nowej Rudy otrzymali zgłoszenie o przebywającym psie w rurze przepustowej pod mostem. W związku z tym sygnałem niezwłocznie pojechali we wskazany przez mieszkańców rejon.

Na miejsce przyjechał przewodnik psa służbowego, który już niejednokrotnie udzielał wsparcia zwierzętom wymagającym pomocy. Aspirant sztabowy Marek Bidziński i posterunkowy Piotr Dołhan wezwali na miejsce Straż Pożarną i wspólnie wyciągnęli czworonoga.

Okazało się, że jest to czarna suczka, która była bardzo wystraszona i zmarznięta. Następnie przewodnik, który ma niemałe doświadczenie niosąc również pomoc zwierzakom, wziął suczkę na ręce, okrył kocem i zawiózł do weterynarza.

Tam pokrzywdzona przez los suczka czeka na nowy dom i odpowiedzialnych opiekunów.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony