Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorka w piżamie szła wzdłuż torów kolejowych - dzięki współpracy dyżurnego ruchu PKP i policjantów została odnaleziona

Data publikacji 28.03.2023

Wzorową postawą wykazał się dyżurny ruchu Polskich Kolei Państwowych, który nadzorował przejazd pociągu dziś około godziny 2 w nocy na ul. Sportowej w Gostyninie. Funkcjonariusz podczas przejazdu pociągu, na kamerze monitoringu zauważył zdezorientowaną seniorkę, która szła wzdłuż torów w samej piżamie. Powiadomieni policjanci znaleźli kobietę kilkadziesiąt metrów za przejazdem kolejowym. 83-letnia mieszkanka Gostynina wróciła do domu cała i zdrowa.

Dzisiaj około godziny 2 w nocy do gostynińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego ruchu Polskich Kolei Państwowych, który zauważył na monitoringu, w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Sportowej starszą kobietę ubraną tylko w piżamę. Seniorka szła wzdłuż torów w kierunku lasu. Dyżurny natomiast skierował tam patrol. Przybyli na miejsce policjanci z gostynińskiej komendy odnaleźli seniorkę kilkadziesiąt metrów od przejazdu kolejowego. 83-letnia mieszkanka Gostynina była zdezorientowana i zmarznięta. Policjanci zaopiekowali się seniorką, odwieźli ją do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę męża, który nawet nie zauważył jej zniknięcia.

Ta historia mogła skończyć się zupełnie inaczej, gdyby nie prawidłowa reakcja i interwencja dyżurnego ruchu PKP i policjantów. Dziękujemy dyżurnemu ruchu PKP, jego postawa zasługuje na uznanie.

Pamiętajmy o swoich bliskich seniorach, bo oni czasami zapominają. Choćby ze względu na swój stan zdrowia, zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Nie bądźmy obojętni! Widząc osoby, szczególnie starsze, które sprawiają wrażenie zagubionych, są ubrane nieadekwatnie do pogody, dziwnie się zachowują - reagujmy!

Czasami jeden telefon pod numer alarmowy wystarczy, by ocalić czyjeś życie!

(KWP Radom / po)

Powrót na górę strony