Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany zatrzymany przez dzielnicowego po służbie

Data publikacji 29.03.2023

Dukielski dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego, który od kilkunastu miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, gdy ten przechadzał się jedną z ulic w miejscowości Cergowa. 58-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dukli udowodnił, że odpowiedzialność za właściwą realizację zadań służbowych, nie kończy się z chwilą zakończenia dyżuru. W minionym tygodniu będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz, przejeżdżał przez miejscowość Cergowa. Wówczas zwrócił uwagę na przechodzącego ulicą mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Gdy nieumundurowany policjant zbliżył się do mężczyzny, ten rozpoznał w nim dzielnicowego z dukielskiego komisariatu i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusz, zyskawszy pewność, że ma do czynienia z ukrywającym się od kilkunastu miesięcy przestępcą, pobiegł za nim. Chwilę później, w wyniku pieszego pościgu, policjant skutecznie zatrzymał mężczyznę. Funkcjonariusz podał mu swoje imię i nazwisko, miejsce pełnienia służby oraz okazał legitymację służbową, wskazując przyczynę podjęcia interwencji.

Zatrzymany przez dzielnicowego był bardzo pobudzony i agresywny, nie wykonywał wydawanych mu pleceń. W pewnym momencie mężczyzna odepchnął funkcjonariusza, usiłując się oddalić. Policjant, zastosował techniki obezwładniające i udaremnił kolejną próbę ucieczki poszukiwanego.  

Po chwili, na  miejsce dotarł powiadomiony wcześniej patrol, który doprowadził zatrzymanego do policyjnego aresztu. 58-letni mieszkaniec gminy Dukla trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa karę blisko 12 miesięcy pozbawienia wolności.  

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony