Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekspedientki perfumerii znalazły list pożegnalny. Policjanci odnaleźli nastolatkę, która go zgubiła

Data publikacji 29.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach odnaleźli nastolatkę, która zgubiła list pożegnalny. Natychmiastowa pomoc młodej kobiecie w depresji nie byłaby możliwa, gdyby nie reakcja ekspedientek jednej z perfumerii w Kętach.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.03.2023 r.), tuż przed godziną 11.00. Dyżurny Komisariatu Policji w Kętach został powiadomiony, że w jednej z perfumerii ekspedientki znalazły list, z którego treści wynikało, że jego autorka zamierza targnąć się na własne życie.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z ekspedientkami mundurowi ustalili, że młoda klientka, która zgubiła list, w sklepie kupiła żyletki. Na podstawie analizy treści listu policjantom udało się ustalić personalia jego autorki. Była to 19-letnia mieszkanka Kęt. Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się z jej rodziną. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, pod których opieką nastolatka została przewieziona na leczenie do szpitala.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się ekspedientkom, które nie zlekceważyły treści listu i w obawie o życie dziewczyny natychmiast powiadomiły Policję. Dzięki zgłoszeniu policjanci mogli podjąć interwencję, poprzez którą osoba w depresji w porę uzyskała niezbędną pomoc.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie.

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji, między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutkach wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, pod bezpłatnym numerem telefonu – 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym: https://centrumwsparcia.pl/

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 - bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA – 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji https://stopdepresji.pl/

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony