W „Setce Komandosa” sierż. szt Jakub Pasiewicz zajął 9. miejsce w klasyfikacji open mężczyzn

Data publikacji 24.03.2023

Zawód policjanta wcale nie oznacza rezygnacji ze swoich pasji i zainteresowań, wręcz przeciwnie, może pomóc w ich rozwijaniu – takiego zdania jest sierż. szt. Jakub Pasiewicz funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Żarowie, który łączy służbę w Policji z pasją biega. A 17 marca br. reprezentując barwy policji świdnickiej komendy z powodzeniem ukończył „Setkę Komandosa” w Lublińcu, jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce, który rokrocznie organizowany jest w tym mieście. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Już po raz 7. w Lublińcu odbył się bieg pod nazwą ”Setka Komandosa”. Z całego kraju zjechali się przedstawiciele różnych służb mundurowych, by o 22.00 wystartować w morderczym biegu na trasie 101 kilometrów. Zawodnicy rozpoczęli wyścig. Uczestnicy Setki Komandosa tradycyjnie pierwsze 40 km musieli pokonać w umundurowaniu polowym, w tym pierwszą 20-kilometrową rundę przebiegli z plecakiem ważącym minimum 10 kg. Pozostałe 60 km nieatestowanej trasy (średnio według różnych pomiarów w sumie zawodnicy mieli do pokonania około 101 km) natomiast mieli prawo przebiec w stroju sportowym.

Do ekstremalnej rywalizacji zgłosiło się 400 zawodników, a tylko 277 zmieściło się 20-godzinnym limicie czasowym. Wśród nich znalazł się nasz policjant sierż. szt. Jakub Pasiewicz. Bieg ukończył z czasem 10 godz. 59 min 48 s, dzięki czemu zajął 9. miejsce w klasyfikacji open mężczyzn, a pierwsze wśród policjantów.
Serdecznie gratulujemy i trzymany kciuki za naszego kolegę podczas kolejnych sportowych wyzwań!