Aktualności

Uderzenie w narkobiznes pseudokibiców

Data publikacji 31.03.2023

Śląscy kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i handlem narkotykami. Wspierani przez policjantów z Mysłowic i Sosnowca śląscy stróże prawa zatrzymali pięć osób powiązanych ze środowiskiem kiboli i przechwycili przeszło kilogram amfetaminy oraz 900 tabletek ekstazy. Cztery osoby zostały już tymczasowo aresztowane, wszystkim grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach wspierani przez kryminalnych z Sosnowca i Mysłowic weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Sosnowcu. Zatrzymali w sumie pięć osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Zatrzymani to czterej mężczyźni w wieku od 22 do 29 lat i 47-letnia kobieta. Wszyscy byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która od blisko 3 lat działała nie tylko na Śląsku, ale i poza granicami kraju. Jej członkowie przemycali narkotyki zza granicy, ale też sami je produkowali, a następnie sprzedawali na Śląsku.
Policjanci przechwycili ponad kilogram amfetaminy i przeszło 900 tabletek ekstasy o czarnorynkowej wartości około 100 tysięcy złotych.

Sąd Rejonowy w Sosnowcu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu czterech osób, jedna trafiła pod policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu.

(KWP Katowice/mg)

  • niebieski worek z białym, krystalicznym proszkiem
  • pałki i kije bejsbolowe leżące na podłodze
  • krystaliczna substancja koloru blado-różowego w workach
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów na korytarzu w budynku
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów na korytarzu w budynku
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów na korytarzu w budynku

Film Uderzenie w narkobiznes pseudokibiców

Pobierz plik Uderzenie w narkobiznes pseudokibiców (format mp4 - rozmiar 4.87 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja nagrania

Pobierz plik Audiodeskrypcja nagrania (format mp3 - rozmiar 973.56 KB)

Powrót na górę strony