Sukcesy w pływaniu

Data publikacji 19.06.2008

Cztery medale złote i jeden srebrny - to trofea, z jakimi do komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie wróciła przed kilkoma dniami z Poznania podkom. Małgorzata Bigos. Nasza policjantka – psycholog zdobyła je na Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu.

W dniach 14-15 czerwca w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters. Zawody te organizowane są cyklicznie już od kilku lat. Startują w nich zawodnicy, którzy choć nie są zawodowymi pływakami, to swoimi umiejętnościami z roku na rok podwyższają rangę imprezy.

Jedną z takich zawodniczek, która co roku startuje w mistrzostwach jest policjantka komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie podkom. Małgorzata Bigos. Pani Małgorzata chociaż na co dzień pełni służbę jako policyjny psycholog, w wolnych chwilach trenuje pływanie. Jej umiejętności pływackie udowodniły, że jest mistrzynią w tym, co robi, bowiem z poznańskich mistrzostw kilka dni temu przywiozła ze sobą pokaźną kolekcję medali – cztery złote i jeden srebrny. Warto wspomnieć, że pani psycholog w grudniowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu „Masters”, które odbyły się w Lublinie wywalczyła aż cztery złota w czterech dystansach ( na 50, 200, 400 i 800 metrów) oraz dwa srebra.

Wspólnie z Panią Małgorzatą z poznańskich zawodów wrócił także podinsp. Kazimierz Sinicki – funkcjonariusz CBŚ KGP Zarządu w Lublinie. Również i on wywalczył jeden złoty medal, dwa srebrne i jeden brązowy.