Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 04.04.2023

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 75-latka, który w nocy wyszedł z miejsca zamieszkania. O zaginięciu mężczyzny poinformował jego wnuk, który zobaczył wybitą szybę w pomieszczeniu zajmowanym przez dziadka i ślady krwi wokół okna. W działania zaangażowani byli policjanci, strażacy, a także przewodnik policyjny z psem.

W poniedziałkowy (3.04.) poranek łosicka Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 75-letniego mężczyzny, który w nocy z niedzieli na poniedziałek wykorzystując sen członków rodziny opuścił miejsce zamieszkania. Rano wnuk zauważył wybitą szybę w pomieszczeniu zajmowanym przez dziadka i ślady krwi wokół okna. Z przekazanych informacji wynikało, że zaginiony jest osobą przewlekle chorą i nieporadną.

Zaalarmowani policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowani byli także strażacy. Do działań został skierowany również policyjny przewodnik z psem. Dzięki zaangażowanej akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony przez dzielnicowego gminy Platerów mł. asp. Andrzeja Jasińskiego i dzielnicowego gminy Sarnaki mł. asp. Tomasza Niedźwiedzia. Dzielnicowi wspólnie z wnukiem zaginionego odnaleźli go w krzewach na plantacji aronii około 1 km od miejsca zamieszkania. 75-latek był wyraźnie osłabiony i wyziębiony, więc został przekazany pod opiekę służb medycznych.

Policjanci zwracają się z prośbą do opiekunów starszych osób o odpowiednią i uważną opiekę, a w przypadku zaginięcia, o jak najszybsze poinformowanie służb, gdyż upływ czasu od chwili zaginięcia do zgłoszenia ma ogromne znaczenie w skuteczności podjętych działań.

(KWP zs. w Radomiu/mg)

Powrót na górę strony