Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę przestępczą i zlikwidowali dziuple samochodowe

Data publikacji 04.04.2023

Policjanci z Jaworzna zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży samochodu i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Odzyskane audi wróciło już do właściciela, mundurowi sprawdzają teraz, skąd pochodzą części ze zlikwidowanych samochodowych dziupli. Sprawcy kradzieży zostali tymczasowo aresztowani, grozi im do 10 lat więzienia.

W trakcie patrolu jaworzniccy policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy samochodu marki Audi A4, którego chcieli wylegitymować. Mężczyzna na widok mundurowych przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg, jak się chwilę później okazało, za skradzionym samochodem. Do mundurowych dołączyli też kryminalni z Jaworzna, którzy zatrzymali kierowcę i pasażera niedługo po tym, jak Ci wybiegli z auta. W porzuconym audi stróże prawa znaleźli narzędzia i sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży pojazdów. Policjanci zlikwidowali też dziuple, w których znajdowało się wiele skradzionych samochodowych części i podzespołów.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy województwa małopolskiego, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Właściciel skradzionego audi nie zdążył zorientować się, że jego auto zostało skradzione. O sytuacji dowiedział się od mundurowych, którzy jeszcze tego samego dnia zwrócili mu samochód.

Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i sprawdzają, skąd pochodzą skradzione części. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Członkom grupy przestępczej grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

  • na zdjęciu nieumundurowany policjant, który trzyma zatrzymanego na korytarzu
  • na zdjęciu zatrzymany mężczyzna prowadzony do budynku Prokuratury Rejonowej w Jaworznie
  • na zdjęciu laweta, która ma na pace załadowane i zabezpieczone części samochodowe
Powrót na górę strony