Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy „… nawet z narażeniem życia…”

Data publikacji 04.04.2023

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko hasło widoczne na policyjnych radiowozach, ale motto, którym kierują się wszyscy policjanci wychodząc codziennie do służby. Pomagają ratować zdrowie i życie ludzi oraz chronić mienie. Tak właśnie było w przypadku dzielnicowego z iławskiej jednostki, który jako pierwszy dotarł na miejsce pożaru budynku wielorodzinnego. Funkcjonariusz bez wahania ruszył z pomocą i ewakuował mieszkańców domu. Jego szybka reakcja zapobiegła tragedii.

W czwartek (30.03.2023 r.) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Iławie aspirant sztabowy Tomasz Grysz został poinformowany o pożarze w budynku wielorodzinnym. Funkcjonariusz jako pierwszy dotarł na miejsce, gdyż dom ten znajdował się w jego rejonie służbowym. Policjant natychmiast zapoznał się z sytuacją i przystąpił do ewakuacji mieszkańców budynku, ponieważ wiedział, że jest zagrożone życie i zdrowie wielu osób. Po chwili przybyli strażacy, kolejni policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Dzielnicowy wspólnie ze strażakami walczył z żywiołem. Jednak w pewnym momencie zasłabł i z dwoma mieszkańcami domu został przewieziony do szpitala. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Teraz funkcjonariusze wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa będą ustalać dokładnie okoliczności tego zdarzenia. W budynku mieszkało ponad 70 osób, na szczęście część z nich podczas pożaru była w pracy lub szkole.

Funkcjonariusz zachował zimną krew i wykazał się ogromną odwagą. Takie zachowanie zasługuje na szacunek i uznanie. Dzięki szybkiej reakcji asp. szt. Tomasza Grysza nie doszło do tragedii.

(KWP w Olsztynie / kp)

  • asp. szt. Tomasz Grysz siedzi przy biurku
  • Budynek wielorodzinny podczas działania służb
  • Pożar domu wielorodzinnego , przed budynkiem stoją dwa wozy strażackie
Powrót na górę strony