Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg za poszukiwanym mężczyzną. 37-latek był po narkotykach i miał zakaz kierowania

Data publikacji 06.04.2023

Kierujący osobowym oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed żagańskimi policjantami. Podczas próby zatrzymania przez inny patrol, staranował policyjny radiowóz. Po wjechaniu w drogę leśną pojazd 37-latka ugrzązł w błocie, a kierujący rozpoczął ucieczkę pieszo. Został jednak szybko zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, miał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, znajdował się pod działaniem środków odurzających. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W niedzielę, 2 kwietnia br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu podczas patrolu drogi krajowej numer 12 w miejscowości Chrobrów zauważyli pojazd, którego kierujący próbował za wszelką cenę uniknąć kontroli drogowej. Policjanci postanowili więc sprawdzić co stoi za jego zachowaniem i włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, by zatrzymać osobówkę. Kierujący oplem nie reagował jednak na żadne polecenia mundurowych i kontynuował ucieczkę. W miejscowości Tomaszowo, aby uniknąć zatrzymania, staranował inny oznakowany radiowóz. Po wjechaniu w dukt leśny, jego pojazd ugrzązł w błocie po tym, jak zerwała się opona z felgi. Mężczyzna rozpoczął ucieczkę pieszą, jednak został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak ustalono, 37-letni mieszkaniec Szprotawy był poszukiwany listem gończym, miał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz znajdował się pod działaniem środków odurzających. W środę, 5 kwietnia, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, decyzją Sądu Rejonowego w Żaganiu, mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • zatrzymany mężczyzna w policyjnym areszcie - widok na plecy zatrzymanego
  • osobówka w błocie i dwa radiowozy
  • felga bez opony
Powrót na górę strony