Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bolesławieccy dyżurni zapobiegli tragedii, mężczyzna w kryzysie został odnaleziony

Data publikacji 06.04.2023

Policjanci z Bolesławca otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Nowogrodziec chce targnąć się na swoje życie. Doświadczenie mundurowych nakazywało, aby w takim przypadku działać błyskawicznie. Dwutorowość podjętych przez dyżurnych czynności ukierunkowana na rozmowę z osobą w kryzysie oraz pilne ustalenie jej miejsca pobytu poskutkowały uniknięciem tragedii.

Dyżurni Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali z WCPR-u zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec gminy Nowogrodziec chce popełnić samobójstwo. Informacja pochodziła od znajomego, który chwilę wcześniej rozmawiał przez telefon z kolegą i otrzymał niepokojącą wiadomość.

Działania policjantów na stanowisku kierowania jednostką były natychmiastowe i dwutorowe. Jeden dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną wskazanym w zgłoszeniu i kontynuował rozmowę z mieszkańcem gminy Nowogrodziec, w celu ustalenia gdzie się znajduje, jednocześnie próbując odwlec od zamiaru odebrania sobie życia.

W tym samym czasie drugi funkcjonariusz ustalił miejsce zamieszkania osoby w kryzysie. Niestety dom był pusty, a na podłodze patrol znalazł porozrzucane tabletki. Dalsze działania z wykorzystaniem techniki policyjnej pozwoliły na precyzyjne ustalenie miejsca, gdzie jest osoba potrzebująca pomocy.

Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol z komisariatu w Nowogrodźcu, który odnalazł mężczyznę i przekazał służbom medycznym.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony