Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Garwolińscy kryminalni przejęli blisko 6 kg narkotyków. Dwumiesięczne areszty dla zatrzymanych

Data publikacji 07.04.2023

Policjanci z Garwolina zatrzymali dwie osoby zamieszane w narkobiznes. Dwóch mężczyzn, 27 i 32-latek, usłyszało zarzuty posiadania znacznych ilości różnych narkotyków. Dzięki funkcjonariuszom na rynek nie trafi m. in. amfetamina, marihuana, mefedron, MDMA i kokaina. Policjanci zabezpieczyli blisko 6 kilogramów niedozwolonych substancji oraz kilka tysięcy złotych jako majątek mogący pochodzić z przestępstwa. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani na 2 miesiące.

Garwolińscy kryminalni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokładnie zaplanowali całą akcję. Do zatrzymań doszło 5 kwietnia na terenie Warszawy. W wyniku skutecznych działań policjanci przejęli kokainę, amfetaminę, marihuanę, mefedron, MDMA i haszysz. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych tabletek, proszku i suszu to blisko ćwierć miliona złotych. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli też pieniądze w wysokości kilku tysięcy złotych, które mogły pochodzić z przestępstwa oraz akcesoria służące do porcjowania narkotyków.

Obaj zatrzymani, 27 i 32-latek, są mieszkańcami Warszawy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci dalej wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie jest wykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony