Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozytywnie nakręceni policjanci z hasłem „Jasiu nie oddamy Cię ciemności”

Data publikacji 11.04.2023

Nowosolscy policjanci po raz kolejny zaangażowali się w pomoc dla chorego Jasia Piórkowskiego. Zorganizowali zbiórkę nakrętek, które trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 7-letniemu chłopcu w walce z chorobą. Funkcjonariusze zachęcają do włączenia się w akcję wszystkich mieszkańców powiatu nowosolskiego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Od kilku lat pomagają Jasiowi, który choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona  bardzo kosztowna. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”. Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci i mieszkańcy powiatu nowosolskiego, którzy systematycznie przynoszą je do komendy.

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy, nakrętki można przynosić do komendy i pozostawić w recepcji, bądź wrzucić do serca stojącego przed nowosolską jednostką. Funkcjonariusze w czwartek, 6 kwietnia przekazali Jasiowi worki i kartony po brzegi wypełnione nakrętkami, a następnego dnia już rozpoczęli kolejną zbiórkę.

„Wkręć się i Ty! - przynieś nakrętki do komendy i pomóż Jasiowi cieszyć się kolorami wiosny:

https://www.kawalek-nieba.pl/jas-piorkowski/

http://facebook.com/JasiuNieOddamyCieCiemnosci

 

młodszy aspirant Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjantka obejmuje małego chłopca
  • policjanci stoją przy busie
  • worki z nakrętkami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.17 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony