Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.04.2023

Mundurowy z Komisariatu I Policji w Opolu w czasie wolnym od służby zatrzymali pijanego kierowcę. 53-latek kierował volkswagenem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, poza tym miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę wielkanocną, 9 kwietnia br. Wówczas po godzinie 18:00, uwagę wracających po służbie policjantów zwrócił jadący przed nimi volkswagen. Kierujący bowiem nie zastosował się do sygnalizacji i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ponadto, auto miało wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. W pewnym momencie kierujący zjechał na przeciwległy pas ruchu i cudem uniknął zderzenia z zaparkowanymi na poboczu pojazdami.

Mundurowi podejrzewając, że mężczyzna za kierownicą może znajdować się pod wpływem alkoholu, o sprawie poinformowali dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Oczekując na przyjazd ,,drogówki” jechali za podejrzanie zachowującym się kierowcą. Po kilku minutach kierujący i jego pasażer wjechali na parking przy ulicy Kropidły w Opolu. Wówczas zostali zatrzymani przez będących po służbie policjantów i przekazani patrolowi ruchu drogowego.

Kierującym okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem po drodze publicznej mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami. Jego uprawnienia zostały zatrzymane w 2010 roku.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem dla siebie i przypadkowych ludzi, których napotkają na swojej drodze. Będąc świadkiem, reagujmy na niebezpieczne zachowanie i informujmy służby o swoich podejrzeniach - nawet, gdyby miały okazać się niepotwierdzone. Dzięki takiej postawie, być może uratujemy czyjeś życie lub zdrowie.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony