Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca audi otrzymał 4500 zł mandatu i 38 punktów karnych

Data publikacji 12.04.2023

Funkcjonariusze jasielskiej drogówki zatrzymali kierującego osobowym audi, który rażąco naruszył przepisy drogowe. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h, wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz przed przejściem dla pieszych. Oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych, kierujący utracił możliwości kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

W czasie trwania Świąt Wielkanocnych, na głównych drogach powiatu jasielskiego można było zaobserwować wzmożony ruch. Nad jego płynnością oraz bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. W trakcie służby stanowczo reagowali na rażące naruszenia w ruchu drogowym.

W ubiegłą sobotę, podczas patrolowania nieoznakowanym radiowozem drogi krajowej nr 28, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie. W Skołyszynie wyprzedził inny pojazd silnikowy na skrzyżowaniu. Następnie w Siedliskach Sławęcińskich wyprzedził kolejny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ponadto, poruszał się on z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym.

38-latek otrzymał mandaty na łączną kwotę 4500 złotych oraz 38 punktów karnych. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja po raz kolejny apeluje o przestrzeganie obowiązujących przepisów. Podczas poruszania się po drodze, zachowujmy się odpowiedzialnie i świadomie.

(KWP w Rzeszowie / sc)

Powrót na górę strony