Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerem prosto do aresztu - dzięki reakcji dzielnicowego po służbie

Data publikacji 12.04.2023

Dzielnicowy z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno w czasie wolnym od służby zatrzymał 39-letnią cyklistkę, która okazała się być nietrzeźwa. Ponadto kobieta była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. W czasie służby dbają także o przestrzeganie prawa i reagują, gdy widzą zachowania niewłaściwe.

Tak było i tym razem. Dzielnicowy z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno w czasie wolnym od służby  zauważył kobietę jadącą pod drodze, od krawędzi do krawędzi jezdni. Postanowił ją zatrzymać i sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Podczas rozmowy z cyklistką policjant wyczuł od niej zapach alkoholu. 39-latka była już wcześniej znana dzielnicowemu z licznych interwencji dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Za te wykroczenia otrzymywała mandaty karne.

Dzielnicowy poprosił o pomoc policjantów będących w służbie. Na miejsce przyjechali mundurowi z drogówki, którzy potwierdzili fakt, iż kobieta jest nietrzeźwa. Podczas sprawdzenia jej danych w policyjnej bazie okazało się, że 39-latka jest ponadto poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Teraz najbliższe dni spędzi za kratkami.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony