Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacyjni ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą skonfiskowali ponad 500 000 sztuk podrobionych papierosów

Policjanci ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili operacyjne działania ukierunkowane na zabezpieczenie nielegalnych wyrobów tytoniowych. W wyniku tej akcji kryminalni zatrzymali 52-letniego mężczyznę i zabezpieczyli ponad 500 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ponad 620 000 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Postępowanie to nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Policjanci ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wykonywali ustalenia operacyjne w związku z uzyskaną informacją o osobie, która może posiadać duże ilości nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze dokładnie przygotowali działania zmierzające do zatrzymania mężczyzny i skonfiskowania podrobionych wyrobów tytoniowych.

Samochód, którym poruszał się wytypowany przez nich mężczyzna skontrolowali przy ulicy Kraśnickiej na Targówku. W części ładunkowej opla operacyjni znaleźli kilkadziesiąt pudeł wypełnionych papierosami bez akcyzy. Zabezpieczyli nielegalny towar, a 52-latka zatrzymali. W trakcie dalszych działań ustalili adresy, w tym miejsce zamieszkania 52-latka, gdzie również dokonali przeszukań w celu ujawnienia innych nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Zatrzymany mężczyzna w asyście policjantów trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam też oględzinom poddano busa i zabezpieczone papierosy. Okazało się, że jest ich 508 000 sztuk.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją północnopraskiej komendy wykonywali dalsze czynności procesowe związane z zatrzymaniem 52-latka. Analiza, którą przeprowadzili wykazała, że uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ponad 620 000 złotych.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego dochodzeniowcy przesłuchali zatrzymanego i przedstawili mu zarzut dotyczący przechowywania i przenoszenia wbrew przepisom ustawy wyrobów tytoniowych bez ich uprzedniego oznaczenia znakami akcyzy.

Za to przestępstwo grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

(KSP / po)

  • Zdjęcie przedstawia papierowe kartony ułożone w stosy w pomieszczeniu.
    Skonfiskowane nielegalne papierosy
  • Zdjęcie przedstawia papierowy karton w którym znajdują się ułożone papierosy.
    Skonfiskowane nielegalne papierosy
  • Zdjęcie przedstawia papierowe kartony ułożone w stosy wewnątrz busa.
    Skonfiskowane nielegalne papierosy
Powrót na górę strony