Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego, który był pijany i po narkotykach

Data publikacji 13.04.2023

Policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w czasie wolnym od służby zatrzymał 35-letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków, a także posiadanie środków odurzających.

W piątek, 7 kwietnia 2023 roku tuż przed godziną 16.00, policjant jadąc ulicą Leśną w Brzezince zauważył, że znajdujący się przed nim fiat nie trzyma prostego toru jazdy. W pewnym momencie obserwowany samochód nagle zjechał z jezdni na pobocze i wjechał w zarośla. Funkcjonariusz podejrzewając, że za kierownicą znajduje się osoba chora lub nietrzeźwa, natychmiast zatrzymał swój samochód, po czym podbiegł do kierowcy. Wyczuł od niego woń alkoholu, a na siedzeniu pasażera zauważył słoiczek z suszem roślinnym. W związku z powyższym zatrzymał mężczyznę, a następnie powiadomił dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji.

Na miejsce przyjechał patrol, który przejął nietrzeźwego oraz zabezpieczony słoik z suszem. Badanie stanu trzeźwości 35-letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało 1,5 promila alkoholu. Natomiast tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykazał amfetaminę. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew. Badanie zabezpieczonego suszu przeprowadzone przez policjantów z pionu kryminalnego wykazało, że jest to marihuana.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub  środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony