Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gdowa uhonorowani za ratowanie życia

Pod koniec ubiegłego roku, policjanci z Gdowa zostali wezwani na interwencję do jednego z domów. Okazało się, że jest potrzebna natychmiastowa pomoc medyczna dla rannego 7-miesięcznego dziecka. Policjanci, będąc pierwsi na miejscu interwencji, przetransportowali malucha do krakowskiego szpitala. 12 kwietnia br. medale i podziękowania za pomoc, która ocaliła życie, otrzymali od władz gminy Gdów.

3 grudnia ubr. patrol z gdowskiego komisariatu został wezwany do jednego z domów w Książnicach, gdzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku siedmiomiesięczne dziecko doznało obrażeń i potrzebna była natychmiastowa pomoc medyczna. Ponieważ z każdą minutą stan dziecka się pogarszał, a zadysponowany zespół ratownictwa medycznego wyjeżdżał z Krakowa, funkcjonariusze po konsultacji z dyżurnym Komisariatu policji w Gdowie podjęli decyzję o przetransportowaniu radiowozem oznakowanym malucha oraz jego mamy do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, w którym uzyskał natychmiastowa pomoc medyczną. 

12 kwietnia br.w Urzędzie Gminy Gdów z policjantami uczestniczącymi w interwencji: mł. asp. Bogdanem Florkiem, policjantem Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Gdowie,  asp. szt. Adamem Knapikiem- dyżurnym Zespołu Dyżurnych Komisariatu Policji w Gdowie oraz Komendantem Komisariatu Policji w Gdowie nadkom. Krzysztofem Mistarzem spotkał się Wójt gminy Gdów Zbigniew Wojas, zastępca Grzegorz Piętak oraz  Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosław Strach.

Podziękowanie oraz medale Gminy Gdów za natychmiastową gotowość do reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia wręczył policjantom Wójt Gminy Gdów, dziękując za szybką decyzję i pomoc, która ocaliła zdrowie i życie dziecka. Gratulacje i słowa uznania za profesjonalizm i wzorową postawę przekazał również Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce mł. insp. Mirosław Strach.

Zdjęcia: Urząd Gminy w Gdowie 
 

Powrót na górę strony