Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z bydgoskiego Szwederowa, w czasie wolnym od służby doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który w czasie jazdy wyrzucił przez okno puszkę po piwie. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (13.04.23) w bydgoskim Fordonie, około godziny 18:00, miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Młodszy aspirant Łukasz Ważyński z komisariatu na Szwederowie, będący w czasie wolnym od służby, jechał ulicą Kromera, gdy zauważył, jak z pojazdu go poprzedzającego kierowca wyrzuca przez szybę puszkę po piwie. Podejrzewając, że mężczyzna pił alkohol w czasie jazdy, policjant postanowił kontynuować jazdę za nim, aby w nadażającej się okazji zareagować. W pewnym momencie kierujący zorientował się, że jest śledzony i zaczął uciekać. Kiedy kierowca chryslera zaparkował między stojącymi busami na pobliskim parkingu, wówczas młodszy aspirant Ważyński zablokował mu możliwość wyjazdu.

Następnie policjant poinformował dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Na miejsce zostali skierowani fordońscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że bydgoszczanin miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna będzie musiał się teraz liczyć z odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo.

Policjantem jesteśmy również po służbie. Szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który stwarzał realnie zagrożenie w ruchu drogowym.

(KWP w Bydgoszczy / po)

Powrót na górę strony