Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 19.04.2023

Patrol funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chocianowie nie dopuścił do popełnienia samobójstwa przez gościa jednej z przemkowskich rodzin. Mężczyzna został uratowany dzięki szybkiej reakcji policjantów, którym po resuscytacji udało się przywrócić u 57-latka czynności życiowe. Chwilę później do mieszkania wbiegła załoga pogotowia.

Początkowo zgłoszenie potrzeby policyjnej interwencji nie zapowiadało tak dramatycznego przebiegu, jaki nastał kilkanaście minut później. Zgłoszenie, jakich wiele podczas doby w policyjnej służbie, a konkretnie dotyczące domowej awantury, gdzie główną rolę odegrał problem alkoholowy jednego z uczestników.

Kiedy funkcjonariusze wbiegli do przydomowej wiaty, gdzie miał przebywać adresat interwencji, było omal za późno. Omal, bo policjanci znaleźli nieprzytomnego już mężczyznę, a następnie podjęli skuteczne czynności ratownicze, które po około 5 minutach przywróciły oddech u 57-latka.

Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. U 57-latka, który odzyskał czynności życiowe wstąpiło dosłownie "drugie życie". Mężczyzna będący pod wyraźnym wpływem alkoholu znów stał się agresywny, ale tym razem obiektem jego ataku stali się ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce. Ostatecznie funkcjonariusze wspólnymi siłami przetransportowali pacjenta do szpitala i przekazali pod opiekę lekarzy.

Powyższa sytuacja jasno pokazała, że dla policjantów, ratowników i prawdopodobnie wszystkich funkcjonariuszy, niezależnie od okoliczności i napotkanych przeciwności, nadrzędną wartością jest ludzie życie.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, w których trudno jest znaleźć rozwiązanie problemu. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Przypominamy, że na terenie każdego miasta znajdują się instytucje pomocowe, między innymi miejskie ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję, telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony