Aktualności

Trzej poszukiwani listami gończymi zatrzymani podczas jednej akcji

Data publikacji 20.04.2023

Policjanci ze Śródmieścia oraz Komendy Stołecznej Policji zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże z włamaniem do samochodów oraz przemyt ludzi. Zgodnie z poleceniami Sądów i Prokuratury wszyscy trafili już do zakładów karnych.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego oraz stołecznego Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób „namierzyli” trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi przez Sądy w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim oraz Prokuraturę w Lesku.

Po ustaleniu czasu i miejsca, w którym miała się spotkać cała trójka, kolejną bardzo ważną rzeczą było dokładne zaplanowanie akcji. Biorąc pod uwagę osoby, z jakimi będą mieli do czynienia policjanci, wszystko musiało być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Policjanci zorganizowali zasadzkę w pobliżu jednej z kawiarni w centrum Warszawy i cierpliwie czekali, aż pojawią się tam „figuranci”.  

Zatrzymanie mężczyzn było bardzo dynamiczne. Poszukiwani na widok policjantów rzucili się do ucieczki, jednak już po chwili wszyscy zostali dogonieni i obezwładnieni. Dwaj 30-latkowie i ich 22-letni kompan byli kompletnie zaskoczeni tym, co się stało.

Mężczyźni mają na swoim koncie poważne przestępstwa, takie jak: udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieże z włamaniem do samochodów oraz przemyt ludzi zza naszej wschodniej granicy. Byli poszukiwani listami gończymi od 2022 i 2023 roku. Zgodnie z poleceniami Sądów i Prokuratury wszyscy trafili już do zakładów karnych, gdzie „odsiedzą” swoje wyroki.

(KSP/mg)

  • dynamiczne zatrzymanie, zatrzymani leżą na ziemi pomiędzy samochodami
  • zatrzymany mężczyzna w asyście nieumundurowanego policjanta obok samochodu
Powrót na górę strony