Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci prowadzili pilotaż samochodu z ciężko chorą kobietą

Data publikacji 20.04.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdowała się chora kobieta, potrzebująca niezwłocznej pomocy lekarskiej. Sytuacja była bardzo poważna. Policjanci bez chwili wahania przeprowadzili bezpieczny pilotaż pojazdu do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Dzięki reakcji mundurowych chora błyskawicznie trafiła pod opiekę specjalistów i otrzymała fachową pomoc.

19 kwietnia br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie miasta. Podczas patrolu przed godziną 15:00 na ulicy Zachodniej podjechał do funkcjonariuszy roztrzęsiony mężczyzna i oświadczył, że w pojeździe znajduje się jego żona, która prawdopodobnie ma udar.

Z uwagi na to, że nie było wolnej karetki, postanowił sam zawieźć kobietę do szpitala. Mężczyzna jechał aż ze Złotoryi, natężenie ruchu było duże, a stan kobiety stale się pogarszał. Policjanci, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia i życia, błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i ruszyli w kierunku placówki medycznej.

Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kobiecie do szpitala.

Po przyjeździe na miejsce została natychmiast przekazana personelowi medycznemu, który udzielił jej specjalistycznej pomocy. Szybki i bezpieczny przejazd do szpitala pozwolił błyskawicznie udzielić chorej pomocy i być może uratował jej życie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.75 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony