Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrąciła pieszego i uciekła z miejsca wypadku. Miała prawie 2 promile

Data publikacji 20.04.2023

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Starej Wsi, gdzie kierująca audi potrąciła pieszego i uciekła z miejsca zdarzenia. Po chwili została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, kobieta była pijana.

Wczoraj, 19.04.2023 roku, przed 15.00, brzozowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze powiatowej w Starej Wsi. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że pieszy szedł lewą stroną jezdni w kierunku Bliznego. Kierująca samochodem marki Audi A4 jechała od strony przeciwnej, w kierunku Starej Wsi. Na wysokości jednej z posesji potrąciła pieszego i nie udzielając mu pomocy, odjechała z miejsca zdarzenia. Audi zaparkowała pod jednym z pobliskich sklepów i pieszo szła chodnikiem. Po chwili została zatrzymana przez policjantów. Oświadczyła funkcjonariuszom, że miała ograniczoną widoczność, z uwagi na oślepiające słońce i nie hamując uderzyła w jakąś przeszkodę.

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 29-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym została zatrzymana w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień w sprawie.

52-letni pieszy w wyniku potrącenia doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala w Brzozowie. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę z miejsca wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy potrąconemu mężczyźnie, 29-latka będzie odpowiadała przed sądem.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony