Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za zatrzymanie sprawcy stalkingu

Data publikacji 21.04.2023

Za pomoc, zaangażowanie i profesjonalizm parczewskich policjantów podziękowali w przesłanym do komendy liście mieszkańcy. Dzięki ich determinacji oraz efektywnej pracy zatrzymany został mężczyzna, który uniemożliwiał ich normalne funkcjonowanie w miejscu zamieszkania. Stalker został już tymczasowo aresztowany.

Do Komendy Powiatowej Policji w Parczewie wpłynął list z podziękowaniami kierowany na ręce Komendanta Powiatowego insp. Krzysztofa Kozyry. Autorzy listu opisują sytuację, która uniemożliwiała im normalne funkcjonowanie w miejscu zamieszkania.

Z treści listu wynika, że sytuacja dotknęła większej społeczności w związku z przestępstwem stalkingu. Każdy obawiał się o własne życie i zdrowie. Na szczęście nadawcy listu otrzymali niezbędną pomoc oraz wewnętrzny spokój, ponieważ parczewscy policjanci wspólnie z Prokuratorem Rejonowym w Parczewie w toku prowadzonych czynności, zebranych dowodów doprowadzili do zatrzymania sprawcy.  Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Jak podają autorzy listu „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaangażowanie, determinację i efektywną pracę KPP w Parczewie” a w szczególności dla funkcjonariuszy: Marcina Łapiuka, Waldemara Mackiewicza, Pawła Sochy i Jacka Maleszyka za ich postawę oraz profesjonalizm.

Otrzymane podziękowania to dowód na to, że nasi policjanci nie ustają w działaniach w realizacji hasła "pomagamy i chronimy", a udzielana pomoc jest na najwyższym poziomie.

(KWP w Lublinie / sc)

Powrót na górę strony