Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie bezpiecznie wrócić do domu

Data publikacji 24.04.2023

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. Tarnobrzescy funkcjonariusze pomogli 82-letniej kobiecie, która wykorzystując nieuwagę domowników, wyszła z domu i się zgubiła. Mieszkanka Tarnobrzega błądziła po mieście, szukając swojej posesji. Pomoc przyszła w porę, starsza kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

Niejednokrotnie podejmowane przez policjantów interwencje, dotyczą pomocy osobom, których życie i zdrowie jest zagrożone. Wzorowa współpraca służb oraz prawidłowa reakcja obywateli, bardzo często decydują o sprawnie przeprowadzonej akcji i skutecznym udzieleniu pomocy osobom, które samotne, schorowane nie mogły poradzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

Wczoraj, 23.04.2023 roku, o godz. 11.00, policjanci otrzymali informację od zatroskanej kobiety, że z miejsca zamieszkania wyszła jej 82-letnia matka. Z przekazanych informacji wynikło, że seniorka będąc na podwórku posesji wykorzystała nieuwagę domowników i udała się w nieznanym kierunku, a jest osobą schorowaną, cierpiącą na demencję i na dodatek jest zbyt ciepło ubrana w stosunku do panującej na zewnątrz temperatury. Z relacji bliskich wynikało, że kobieta wspólnie z domownikami najpierw sama szukała 82-latki, lecz nie widząc rezultatu o pomoc poprosiła policjantów.

Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu starszej kobiety natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Na ulicy Dominikańskiej jeden z patroli ruchu drogowego zauważył  kobietę odpowiadającej podanemu rysopisowi.

Seniorka była zdezorientowana i przestraszona, tłumaczyła policjantom, że szuka swojego domu. Mundurowi ustalili jej tożsamość. Okazało się, że to poszukiwana 82-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Na szczęście stan zdrowia kobiety był dobry, nie wymagał wzywania służb ratowniczych. Mieszkanka Tarnobrzega została przekazana pod opiekę rodziny.

Policja apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na starsze, często nieporadne, chore osoby, które potrzebują opieki. Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

Powrót na górę strony