Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność! 65-latka straciła 162 tysiące złotych

Data publikacji 26.04.2023

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zostali zawiadomieni o popełnieniu kolejnego oszustwa metodą „obcokrajowca”. Ofiarą padła 65-letnia mieszkanka powiatu wołowskiego, która uwierzyła przestępcy, a przez to straciła 162 tysiące złotych. Uważajmy na oszustów i nie popełniajmy błędów innych.

Policjanci z dolnobrzeskiego komisariatu zostali powiadomieni o dokonaniu kolejnego oszustwa metodą „na obcokrajowca”. Tym razem ofiarą przestępstwa padła 65-letnia mieszkanka powiatu wołowskiego. Oszust skontaktował się z kobietą na jednym z portali społecznościowych, podając się za amerykańskiego lekarza, który potrzebuje pomocy, aby wydostać się z Iraku. W ciągu kilkudniowej internetowej znajomości sprawca opisywał swoją trudną sytuację życiową oraz, jak twierdził, konieczność ucieczki z kraju, w którym aktualnie przebywa.

Mężczyzna wzbudził u 65-latki tak duże zaufanie, że kobieta przelała na jego konto środki pieniężne w wysokości blisko 162 tysięcy złotych. Kwota ta miała być przeznaczona na zakup biletu na lot prywatnym odrzutowcem z Iraku do Polski. Następnie oszust podający się za amerykańskiego lekarza zerwał kontakt z pokrzywdzoną, a zapisy rozmów na czatach zostały usunięte.

Policjanci apelują!

Powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi przez internet, a „czerwona lampka” powinna włączać się zwłaszcza wtedy, gdy proszą o pieniądze. O wszystkich wątpliwych sytuacjach i próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję dzwoniąc do najbliżej jednostki lub pod numer alarmowy 112.

Zwracamy się z apelem do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o wydanie dużej ilości pieniędzy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony