Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w złodziei samochodów. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 27.04.2023

Zatrzymaliśmy 3 mieszkańców Radomia na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Na posesji jednego z nich policjanci odnaleźli dwa inne samochody ze zmienionymi numerami VIN. Jeden z nich skradziono w Lublinie, drugi prawdopodobnie na terenie Niemiec. Zatrzymanie sprawców było efektem wspólnych działań operacyjnych z „mienia” KMP w Lublinie oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze, prowadząc czynności operacyjne ustalili, że mężczyźni zamierzają dokonać kradzieży dostawczaka w dzielnicy Felin. Podczas nocnych działań doszło do zatrzymania na gorącym uczynku. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni i nie spodziewali się sił policji. Wartość pojazdu oszacowano na 90 tysięcy złotych.

Mężczyźni w wieku 51, 47 i 29 lat trafili od razu do policyjnej celi. Jak się okazało, w trakcie przeszukania na posesji jednego nich policjanci odnaleźli dwa kolejne samochody pochodzące z kradzieży. Hyundai o wartości 145 tysięcy złotych został skradziony pod koniec ubiegłego roku w Lublinie. Z kolei Kia prawdopodobnie pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec. Oba pojazdy miały zmienione numery VIN.

Sprawcy wczoraj usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie byli przesłuchiwani. Będą odpowiadać za usiłowanie kradzieży z włamaniem. 51-latek usłyszał zarzuty w recydywie.

Za kradzież z włamaniem samochodu grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / kp)

  • Kolaż zdjęć na których widać zatrzymanych mężczyzn oraz skradzione auta
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę skutego w kajdanki
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • dwaj policjanci z zatrzymanym mężczyzną na schodach prowadzących do budynku
Powrót na górę strony