Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał popełnić samobójstwo - z pomocą przyszli strzeleccy kryminalni

Data publikacji 28.04.2023

Do strzeleckiej komendy z prośbą pomocy zgłosiła się siostra mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo na terenie Niemiec. Strzeleccy kryminalni, wykonując szereg czynności operacyjnych, ustalili miejsce pobytu oddalonego o blisko 600 km 36-latka. Dzięki ich błyskawicznej reakcji ranny mężczyzna został odnaleziony. Z obrażeniami ciała trafił do niemieckiej placówki medycznej.

26 kwietnia, do strzeleckiej komendy zgłosiła się zaniepokojona mieszkanka powiatu strzeleckiego. Kobieta oświadczyła, że jej brat, aktualnie przebywający na terenie Niemiec chce popełnić samobójstwo. Strzeleccy kryminalni od razu przystąpili do poszukiwań mężczyzny.

Funkcjonariusze wykonali szereg czynności operacyjnych. Dzięki temu ustalili, gdzie po raz ostatni na terenie Niemiec był widziany mężczyzna. Dotarli również do informacji, na terenie jakiego parkingu 36-latek pozostawił swój pojazd służbowy. W działania została zaangażowana również niemiecka Policja.

Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy strzeleckich kryminalnych oddalony o blisko 600 km mężczyzna został odnaleziony. Ranny 36-latek został przetransportowany do niemieckiej placówki medycznej, gdzie wraca do zdrowia.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

Przypominamy, że całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – działa cały czas. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony