Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na co dzień policjantka, a w czasie wolnym strażaczka

Data publikacji 02.05.2023

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które nie jest obce policjantce z Komisariatu Policji w Białej Piskiej sierż. Annie Albińskiej. Pomaga ludziom będąc policjantką, strażaczką w OSP Drygały oraz radną. W majowy weekend zorganizowała pomoc dla 82-letniej mieszkanki gminy, będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Wspólnie z dzielnicowym oraz strażakami wysprzątali i na nowo urządzili mieszkaniec starszej pani, by mogła normalnie żyć. To tylko jedna z wielu inicjatyw policjantki podejmowana na rzecz lokalnej społeczności.

Od blisko 6 już lat jest policjantką. Służbę pełni w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Białej Piskiej. Mowa tu o sierż. Annie Albińskiej, która jest też radną, a od kilku miesięcy także strażakiem w OSP Drygały.

Sierż. Anna Albińska podejmowała już różne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. To ostatnie przedsięwzięcie zasługuje na szczególne pochwały i uznanie. Policjantka dowiedziała się o 82-letniej mieszkance gminy Biała Piska będącej w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Kobieta jest ofiarą przemocy domowej ze strony syna, który obecnie odbywa wyrok za znęcanie się nad matką. Jej sytuacja finansowa też jest ciężka, a mieszkanie bardzo zaniedbane. To właśnie dlatego sierż. Anna Albińska wspólnie z dzielnicowym postanowiła jej pomóc. Najpierw zorganizowali wśród mieszkańców zbiórkę niezbędnych rzeczy typu: meble, dywany, pościel, które mogłaby jeszcze wykorzystać seniorka. Lokalna społeczność bardzo aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie. Mając już niezbędne wyposażenie Ania skrzyknęła strażaków z OSP Drygały, by przejść do działania. Cała ekipa odwiedziła starszą panią już z samego rana w dniu 1 maja, czyli w Święto Pracy robiąc jej ogromną niespodziankę. Metamorfoza mieszkania trwała kilka godzin. Najpierw trzeba było wszystko wysprzątać, a na koniec wnieść nowe sprzęty w postaci meblościanki, dywanu i specjalistycznego łóżka, które też udało jej się zorganizować. Ostatecznie było to zupełnie inne mieszkanie - ładne, czyste i przytulne, a na twarzy seniorki wreszcie pojawił się uśmiech. Po zakończeniu metamorfozy, dokonanej w czasie wolnym, policjantka pojechała na służbę.

Sierż. Anna Albińska jest policjantką, strażaczką, radną, ale pomimo wielu obowiązków znajduje też czas wolny dla siebie, który głównie poświęca rodzinie. Ma też swoje hobby. Od pewnego czasu Ania zajmuje się roślinami stabilizowanymi, a poza tym lubi dbać o kondycję chodząc na siłownię.

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które przyświeca sierż. Annie Albińskiej na co dzień, kiedy pełni służbę w granatowym mundurze, ale także wtedy, gdy w czasie wolnym zmienia go na mundur w kolorze piaskowym.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • Pokój w mieszkaniu seniorki przed interwencją wolontariuszy
  • Pokój w mieszkaniu seniorki po interwencji wolontariuszy
  • sierż. Anna Albińska w policyjnym mundurze
  • Policjantka wśród strażaków OSP Drygały
Powrót na górę strony