Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 20.06.2008

W nocy, w okolicach Świebodzina, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp., wspólnie z policjantami ze Świebodzina i Nowej Soli zatrzymali 5 mężczyzn, którzy kradli samochody z północnej części województwa.

W nocy, na obwodnicy Świebodzina, policyjni kryminalni zauważyli dwa osobowe samochody - volvo i golfa. Poruszały się z dużą prędkością w niewielkiej odległości od siebie. Postanowili je skontrolować. Auta jechały jednak z tak dużą prędkością, że policjanci stracili je z oczu. Po około dwóch godzinach na odcinku Międzyrzecz - Świebodzin ponownie pojawił się golf. Tuż za nim, bardzo szybko jechał srebrny vw passat. Policjanci ruszyli za samochodami.

Pomocna okazała się budowa nowego ronda na tym odcinku drogi. Zwężenie jezdni spowodowane remontem spowodowało, że kierowcy musieli zwolnić. Policjanci zdążyli powiadomić kolejny patrol, który czekał już, aby zatrzymać auta. Kierowcy samochodów byli zmuszeni wyhamować, zatrzymali się. Za nimi stanął ford. Podejrzani nie mieli dalszej możliwości ucieczki.
 
Droga w tym miejscu usytuowana jest na nasypie. Zablokowany kierowca passata włączył jednak wsteczny bieg i uderzył w tył radiowozu, który uszkodził. Uderzenie spowodowało, że w volkswagenie zgasł silnik. Wtedy zatrzymali go policjanci. Był to 29-latek z Nowej Soli. Kontrola golfa wykazała, że samochód posiadał widoczne ślady włamania. Miał uszkodzoną stacyjkę, a na siedzeniu leżał wkrętak. Kierował nim 25-latek także z Nowej Soli. Nie miał przy sobie dokumentów samochodu.
 
Zastanawiające stało się wówczas, gdzie znajduje się volvo, które wcześniej jechało z golfem. Policjanci postanowili sprawdzić okolice i miasta Sulęcin i Międzyrzecz. W Międzyrzeczu zauważyli na jednym z parkingów mężczyzn, którzy próbowali włamać się do dwóch zaparkowanych passatów. Na widok policjantów zaczęli uciekać. Wsiedli do przygotowanego do odjazdu volvo i odjechali.

Policjanci rozpoczęli pościg. Uciekinierów zatrzymali w końcu na trasie E65. Policjanci, żeby zatrzymać pędzące volvo przygotowali przed wjazdem na rondo pod Świebodzinem blokadę drogi. Ustawili w poprzek drogi tira i radiowozy policyjne. Kierowca musiał się zatrzymać. W samochodzie było trzech mężczyzn z okolic Nowej Soli. Również przy nich znaleziono łamaki. Trzech mężczyzn: 23-letniego Macieja P., 24-letniego Damiana M. oraz 29-letniego Przemka M. zatrzymano.

Sąd zadecyduje czy zastaną tymczasowo aresztowani. Za kradzieże grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja