Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze uderzenie w gang – zlikwidowane 2 agencje towarzyskie

Data publikacji 05.05.2023

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP, zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Jak wynika z materiału dowodowego grupa przestępcza działała w latach 2019 – 2023 i wówczas jej członkowie mogli zarobić na nielegalnym biznesie ponad 600 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. W trakcie ostatniej realizacji funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, zatrzymali 3 osoby w wieku od 41 do 44 lat, które doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które w przeszłości wchodziły już w konflikt z prawem w zakresie przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością. Podczas akcji funkcjonariusze przeszukali mieszkania, agencje towarzyskie, samochody oraz inne obiekty użytkowane przez podejrzanych, zabezpieczając dokumentację, nośniki danych informatycznych, telefony komórkowe oraz blisko 20 tys. zł w gotówce.

Od dłuższego czasu policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Tarnowie wyjaśniają okoliczności działania tej grupy. Z zebranego materiału wynika, że członkowie grupy w latach 2019 – 2023 na terenie Tarnowa zajmowali się prowadzeniem agencji towarzyskich tzw. mieszkaniówek. Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie w kilku agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych.

Muzyka: Universal Production Music
Powrót na górę strony