Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubańscy policjanci uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

Data publikacji 05.05.2023

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, policjanci z Lubania uratowali 49-latka, który próbował popełnić samobójstwo. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna najprawdopodobniej zażył dużą ilość tabletek. Od tej chwili liczyła się każda sekunda. Funkcjonariusze na czas dotarli do desperata i udzielili mu niezbędnej pomocy. Ratunek przyszedł na czas.

Na stanowisko dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zamiarze targnięcia się na swoje życie przez mężczyznę. Policjanci po zgłoszeniu, natychmiast ruszyli w rejon, w którym miał znajdować się 49-latek.

Starszy posterunkowy Bartosz Rajczakowski oraz posterunkowa Katarzyna Turczyn, na jednej z dróg powiatu lubańskiego, dostrzegli opisywany pojazd oraz siedzącego w nim mężczyznę. 49-latek tracił świadomość, a jak udało się policjantom od niego dowiedzieć, zażył on znaczną ilość tabletek w zamiarze odebrania sobie życia. Mundurowi natychmiast powiadomili Pogotowie Ratunkowe.

Z minuty na minutę kontakt z desperatem był coraz bardziej utrudniony. Funkcjonariusze oczekując na przyjazd medyków udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala, gdzie udzielona mu została fachowa pomoc. Dzięki interwencji policjantów i ratowników medycznych jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / sc)

Powrót na górę strony