Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa przewoziła dziecko, jazdę zakończyła w rowie

Data publikacji 08.05.2023

W piątek po południu buscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w gminie Solec-Zdrój kobieta kierująca osobowym renault wjechała do przydrożnego rowu. Istniało podejrzenie, że może być nietrzeźwa. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. 23-latkę podejrzewaną o kierowanie autem poddali badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, że miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu i przewoziła 4-letnie dziecko. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się także sprawą sprawowana opieki nad dzieckiem przez nietrzeźwą matkę.

W piątkowe popołudnie, 5 maja 2023 roku do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Solec-Zdrój kobieta kierująca osobowym renault wjechała do przydrożnego rowu. Jak dodała osoba zgłaszająca, kierująca mogła być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Zastali tam pojazd stojący częściowo na poboczu, z jednym kołem uniesionym nad nawierzchnią jezdni. W pobliżu przebywała 23-letnia kobieta, jak ustalono, kierująca samochodem. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. W takim stanie przewoziła 4-letnie dziecko. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy i osadzili w policyjnej celi. Dzieckiem i pojazdem zaopiekował się brat 23-latki.  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawą niewłaściwej opieki nad dzieckiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.    

Pomimo wielokrotnych apeli świętokrzyskich policjantów, nie wszyscy kierujący zachowują trzeźwość podczas wsiadania za kierownicę pojazdu. Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Zareagujmy, zadzwońmy po Policję. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

(KWP w Kielcach / sc)

Powrót na górę strony