Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie tonącemu

Data publikacji 21.06.2008

Policjanci z komisariatu rzecznego uratowali życie mężczyźnie, który zbyt daleko oddalił się od brzegu i został porwany przez nurt, który zniósł go na środek rzeki. Silny prąd nie pozwalał mu na dopłynięcie do brzegu. Szybka reakcja funkcjonariuszy i błyskawiczna akcja ratownicza dały oczekiwane efekty. Tym razem do tragedii nie doszło.

Policjanci z warszawskiego komisariatu rzecznego Policji wspólnie ze strażnikiem miejskim, jak co dzień pełnili służbę patrolując Wisłę. Kiedy przepływali pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim usłyszeli krzyk wzywający pomocy. Po chwili zauważyli desperacko walczącego z nurtem rzeki i utrzymaniem się na powierzchni wody mężczyznę. Dosłownie w ułamku sekundy zanurzył się w rzece. Silny prąd porwał tonącego, nie pozwalając mu powrócić na brzeg. Nie tracąc cennego czasu natychmiast popłynęli w stronę mężczyzny. Już po kilku sekundach rozpoczęła się akcja ratunkowa.
Funkcjonariusze wyjęli mężczyznę z wody na pokład swojej łodzi. Był mocno wyczerpany. Na szczęście policjanci byli blisko i wszystko skończyło się dobrze. Mężczyzna został uratowany.

Ten przykład pokazuję jak niebezpieczna i nieprzewidywalna na wielu odcinkach potrafi być stołeczna rzeka. Apelujemy do wszystkich osób, które w upalne dni korzystają z odpoczynku nad wodą - wybierajmy te miejsca, gdzie możemy liczyć na pomoc ratownika.
Powrót na górę strony
Polska Policja