Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tabletki ekstazy nie trafią na rynek

Data publikacji 21.06.2008

Prawie 1700 sztuk tabletek ekstazy zabezpieczono podczas wspólnej realizacji policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii i funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Narkotyki znaleziono ukryte w samochodzie, który został zatrzymany podczas blokady drogi. Zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Kiedy tylko do policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii zwrócili się funkcjonariusze z Oddziału Nadwiślańskiego Straży Granicznej ci przystąpili natychmiast do wspólnych działań. Funkcjonariusze ze Straż Granicznej realizowali własną sprawę związaną z przemytem narkotyków. Z ich informacji wynikało, że osoby zamieszane w ten proceder mogą poruszać się drogą krajową nr 79 w kierunku krajowej 50. Trzeba było działać szybko, dlatego potrzebna była im pomoc policjantów z Góry Kalwarii, którzy najlepiej znali ten teren.

Na przygotowanej blokadzie w Górze Kalwarii policjanci zatrzymali mazdę, którą jechały trzy osoby, dwóch mężczyzn i kobieta. Wszystko odbyło się błyskawicznie. W kontrolowanym samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1700 sztuk tabletek ekstazy, które były ukryte w opakowaniu po chipsach, za siedzeniem kierowcy.

Cała trójka została przewieziona do komendy powiatowej w Piasecznie. Tam sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki. Zabezpieczono środki odurzające i przesłuchano zatrzymanych.

Niewykluczone, że zatrzymani 22-letni Szymon K., 21-letni Adrian K. i 26-letnia Monika G. byli zamieszani w przemyt narkotyków. Policjanci będą wnioskować do prokuratury o tymczasowe areszty dla całej trójki. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Powrót na górę strony
Polska Policja