Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad na 11-latka

Data publikacji 11.05.2023

Policjanci z wydziału kryminalnego lublinieckiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który napadł na 11-latka i go okradł. Młody mieszkaniec Lublińca stracił telefon i pieniądze. Sprawca tego rozboju został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali sprawcę rozboju na 11-latku. Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w Lublińcu na ulicy Tartacznej. Sprawcą okazał się młody mężczyzna, który przyduszał 11-latka, po czym zabrał mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Chłopiec zdołał uciec i poprosił o pomoc jedną z okolicznych mieszkanek, która skontaktowała się z dyżurnym lublinieckiej komendy.

Policjanci mieli tylko ogólny opis sprawcy, jednak szybko udało się wytypować osobę odpowiedzialną za atak na dziecko. W poniedziałek, 08.05.2023 roku, policjanci zatrzymali podejrzewanego. Okazało się, że jest on dobrze znany policjantom z wcześniejszych kradzieży. Skradziony telefon i pieniądze zostały odzyskane. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego, który może spędzić za kratkami nawet 12 lat.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony