Amfetamina w żyrandolu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Amfetamina w żyrandolu

Data publikacji 21.06.2008

W ręce kryminalnych z Pragi Południe wpadł 40-letni Piotr H. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu blisko 6 gram amfetaminy. Narkotyki mężczyzna ukrył w żyrandolu. Posiadał także akcesoria służące do porcjowania środków odurzających. Kilka działek było już gotowych do sprzedaży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Kryminalni otrzymali informację o mężczyźnie, który w miejscu swojego zamieszkania miał trudnić się handlem narkotykami. Postanowili sprawdzić, czy informacja jest prawdziwa.

Pojechali na ulicę Cyrklową i tam obserwowali okolicę, a po chwili przystąpili do działania. Udali się do mieszkania interesującego ich mężczyzny. Drzwi otworzył im sam Piotr H. (lat 40). W pierwszym momencie udawał zaskoczonego wizytą policjantów, twierdził, że nie ma pojęcia, w jakim celu do niego przyszli. Minęło jednak kilka minut i okazało się, że zdziwienie momentalnie zniknęło z twarzy mężczyzny. Funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania. Piotr H. na prośbę, by dobrowolnie wydał wszystkie przedmioty, których posiadanie jest zabronione lub pochodzą z przestępstwa uznał, że nic podobnego nie posiada.

Kryminalni udowodnili mu, że jest inaczej. W kloszu żyrandola policjanci znaleźli 5 torebek foliowych z zapięciem strunowym z zawartością białego proszku. W jednej z szafek stała waga szalkowa z wyraźnym nalotem białej substancji. Nie brakowało także woreczków i torebek z charakterystycznym zapięciem strunowym.

Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany. Technicy kryminalistyki przeprowadzili test, który wykazał, że zabezpieczony proszek to amfetamina o wadze 5,9 grama. Piotr H. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Grożą mu do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja