Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój na Ochocie, zatrzymani na Śródmieściu

Data publikacji 21.06.2008

W nocy policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali cztery osoby, które chwilę wcześniej dokonały rozboju na Ochocie. Tam sprawcy wsiedli w taksówkę, której numery rejestracyjne i boczne podał policjantom pokrzywdzony. Funkcjonariusze zauważyli podany w komunikacie samochód przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Policyjny patrol ok. godziny 2:10 przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej zatrzymał taksówkę, którą odjechali z miejsca zdarzenia sprawcy rozboju. W aucie znajdowały się cztery osoby: dwie młode kobiety i dwaj mężczyźni, którzy kilkanaście minut wcześniej dokonali rozboju przy Placu Zawiszy.

Tam najpierw pobili pokrzywdzonego, któremu następnie zrabowali telefon komórkowy i złoty łańcuszek. Po napadzie wsiedli do taksówki, którą odjechali w kierunku centrum. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił policję, podając rysopisy sprawców oraz numery identyfikacyjne samochodu, którym odjechali.

Sprawcy rozboju to 19 letnia Paulina K., 19 letnia Aleksandra Z., 28 letni Dariusz S. i 23 letni Jarosław K. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja