Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cios w przestępczość akcyzową. Sztumscy policjanci zabezpieczyli krajankę tytoniową oraz papierosy o wartości ponad miliona złotych. Do sprawy został zatrzymany 30-letni mężczyzna

Data publikacji 15.05.2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, u którego w garażu znaleźli i zabezpieczyli blisko 2 tony krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 140 tys. zł. Jak wyliczyli policjanci, gdyby mężczyźnie udało się wprowadzić ujawniony przez policjantów tytoń, Skarb Państwa straciłby ponad 1,3 mln złotych. Zebrany przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Sztum zarzutu posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez odprowadzania należnego podatku akcyzowego.

Dzięki pracy kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie na rynek nie trafi nielegalny tytoń oraz papierosy. Policjanci ze Sztumu dzięki zdobytym informacjom w miniony piątek weszli na teren jednej z posesji i w jednym z garaży znaleźli i zabezpieczyli 75 worków, w których znajdowało się około 2 ton krajanki tytoniowej oraz 34 kartony z 114 tysiącami sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa od zabezpieczonej ilości nielegalnego towaru wyniosły prawie 1,3 miliona zł.
Kryminalni zatrzymali 30-latka związanego z tym przestępczym procederem. Zebrany przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi gminy Sztum zarzutu posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez odprowadzania należnego podatku akcyzowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony