Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rajd Motocyklowy Weteranów

Data publikacji 16.05.2023

Przez cały maj odbywa się na terenie kraju Rajd Motocyklowy Weteranów, mający na celu upamiętnienie poległych na misjach zagranicznych żołnierzy i funkcjonariuszy. Rajd jest częścią obchodów Dnia Weterana, który przypada 29 maja. Policja, jak zwykle, włączyła się w tę inicjatywę.

Funkcjonariusze i pracownicy Policji, w poszczególne weekendy odwiedzają na motocyklach groby weteranów, którzy oddali życie w związku ze służbą poza granicami państwa. W ostatnią sobotę 13 maja kolumna motocykli wyruszyła spod gmachu Komendy Głównej Policji, żegnana przez I-go Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka, na cmentarze w Łodzi. W niedzielę inna część rajdu złożyła hołd w Słupsku. W najbliższy weekend motocykliści dotrą do Żar w Lubuskiem. Zakończenie całego rajdu przewidziano na 28 V.

Już po raz czwarty Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa (CWDPGP) zorganizowało ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest przypominanie o osobach, które straciły życie służąc Ojczyźnie poza jej granicami. W akcji udział biorą motocykliści żołnierze, policjanci i funkcjonariusze innych służb.

________________________________________________________________

BKS KGP / Paweł Ostaszewski

Powrót na górę strony