Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby udzielił pomocy poszkodowanemu w wypadku

Data publikacji 17.05.2023

Znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i profesjonalizmem wykazał się policjant Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, który w czasie wolnym od służby pomógł motocykliście biorącemu udział w wypadku. Mężczyzna stracił nogę i bardzo krwawił. Funkcjonariusz zatamował krwotok i do czasu przyjazdu karetki pogotowia monitorował jego funkcje życiowe.

Na poczatku maja br., dowódca Plutonu Wzmocnienia Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, będąc w czasie wolnym od służby, przebywał w miejscowości Czudec, w powiecie strzyżowskim. Około godz. 14.30, będąc na jednej z posesji, usłyszał huk dobiegający z ulicy i wybiegł, aby sprawdzić co się stało.

Na skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej z ul. Grabieńskich, zauważył uszkodzony samochód, a kilkadziesiąt metrów dalej rozerwany na dwie części motocykl. Natomiast kilka metrów dalej, na chodniku, zauważył leżącego motocyklistę. Mężczyzna stracił nogę, bardzo krwawił i wzywał pomocy. Funkcjonariusz wiedząc, że w takiej sytuacji nie ma chwili do stracenia, bez wahania ruszył mu z pomocą. Przy użyciu pasa od spodni zatamował krwawienie. Następnie poprosił świadka, aby na miejsce wezwał służby ratunkowe i powiadomił o zaistniałym zdarzeniu.

Po zatamowaniu krwotoku policjant cały czas był przy poszkodowanym motocykliście i monitorował jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala.

Obrażenia jakich doznał kierujący jednośladem okazały się bardzo poważne. Gdyby nie profesjonalne udzielona pomoc przez funkcjonariusza oddziału prewencji, sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał. 

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony