Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemyscy policjanci odnaleźli dwie osoby

Data publikacji 18.05.2023

Jednym z zadań policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Tego typu zgłoszenia są zawsze priorytetowo traktowane przez funkcjonariuszy. W ostatnim czasie, przemyscy policjanci odnaleźli dwie osoby, których życie mogło być zagrożone. Mundurowi zapewnili im odpowiednią pomoc i przekazali pod opiekę lekarzy.

Pierwsze z tych zgłoszeń dyżurny przemyskiej komendy otrzymał we wtorek, przed godz. 23. Z przekazanych informacji wynikało, że pacjent szpitala oddalił się z placówki. W poszukiwania 68-latka zaangażowanych było ponad pięćdziesięciu funkcjonariuszy. Nad ranem, mężczyzna został odnaleziony przed jednym z autokomisów w Przemyślu. 68-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.

Kolejne zgłoszenie przemyscy policjanci otrzymali w niedzielę, 14 maja br., przed północą. Jak wynikało z zawiadomienia, 20-latka wyszła z domu z zamiarem zrobienia sobie krzywdy. Po uzyskaniu niezbędnych informacji, we wskazany rejon, natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze. Na szczęście i w tym przypadku finał poszukiwań okazał się szczęśliwy. Kobieta została odnaleziona i trafiła pod opiekę lekarzy.
     
Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony