Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna produkcja zlikwidowana

Data publikacji 22.06.2008

Niecodziennego odkrycia dokonali policjanci z Frampola w trakcie przeprowadzania interwencji domowej na terenie jednej z posesji w gminie Turobin. Funkcjonariusze ujawnili około 150 litrów nielegalnie alkoholu przechowywanego w metalowych beczkach, sprzęt do jego produkcji, a także blisko 170 kg słomy makowej. Nietrzeźwy 53-letni właściciel posesji został zatrzymany. Zabezpieczona słoma makowa trafi do badań.

Wczoraj przed godz. 13:00 policjanci z posterunku Policji we Frampolu udali się do jednej z miejscowości w gm. Turobin w celu przeprowadzenia interwencji domowej. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ich uwagę zwróciła woń alkoholu unosząca się na terenie gospodarstwa. W poszukiwaniu źródła zapachu dotarli do piętrowego budynku. Mieli nosa. Tuż przy wejściu rozstawiona była aparatura do produkcji alkoholu domowym sposobem. Właśnie trwała jego produkcja.

Policjanci po przeszukaniu kolejnych pięter budynku odnaleźli około 150 litrów alkoholu, który znajdował się w metalowych beczkach. To nie jedyne odkrycie policjantów z Frampola. Na podłodze jednego z pomieszczeń znaleźli także rozścieloną słoma makową. Po zważeniu spakowanego do worków suszu, waga wskazała blisko 170 kilogramów. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar. Słoma makowa wkrótce trafi do badań. Biegli ustalą zawartość morfiny.

53-letni właściciel posesji został zatrzymany. Mężczyzna był pijany, miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Osoby, które bez wymaganego zezwolenia wyrabiają lub rozlewają napoje spirytusowe - podlegają grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli czyn ten dotyczy napojów spirytusowych znacznej wartości - podlegaja grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Z kolei osobom, które posiadają słomę makową, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Film Nielegalna produkcja zlikwidowana


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nielegalna produkcja zlikwidowana (format flv - rozmiar 2.7 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja