Matka na podwójnym gazie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Matka na podwójnym gazie

Data publikacji 22.06.2008

Policjanci z Rybnika zatrzymali pijaną kobietę, która kierowała samochodem. Wraz z nią autem jechały jej dzieci. Za ten czyn matka w więzieniu może spędzić 5 lat.

Około godziny 21:00 dyżurny rybnickiej komendy został anonimowo poinformowany, że ulicą Wodzisławską jedzie toyota kierowana najprawdopodobniej przez pijaną kobietę. Natychmiast policjanci udali się we wskazany rejon miasta. Po krótkiej penetracji drogówka zauważyła osobową corollę i zatrzymała auto do kontroli.

Po przebadaniu okazało się, że 34-letnia kierująca jest pijana i ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie przewoziła swoje córki - 4 miesięczną i 11-letnią. W toyocie była także pijana (2 promile) 45-letnia koleżanka matki.

Dzieci zostały przekazane najbliższej rodzinie natomiast mieszkanka Rybnika trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu stanie przed prokuratorem. Nie wykluczone, że oprócz zarzutu za kierowanie w stanie nietrzeźwości może odpowiedzieć za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Za te przestępstwa nieodpowiedzialna matka może w więzieniu spędzić nawet 5 lat swojego życia. O dalszym losie dziewczynek zadecyduje sąd rodzinny.
Powrót na górę strony
Polska Policja