Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna produkcja tytoniu zamknięta. Zarzuty dla mieszkańca Sławna

Data publikacji 19.05.2023

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wraz z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego na jednej z posesji w gminie Postomino zabezpieczyli 186 kg tytoniu ciętego do palenia bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplonej akcyzy wynosi prawie 150 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 3 mężczyzn. Jeden z nich usłyszał już zarzuty.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego realizując czynności operacyjne, na terenie jednej z posesji, w przydomowym garażu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn zajmujących się przygotowywaniem gotowych paczek krajanki tytoniowej do dystrybucji. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli worki, w których znajdowało się 186 kg krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplonej akcyzy wynosi prawie 150 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców powiatu sławieńskiego. Jeden z nich usłyszał już usłyszał już w tej sprawie zarzuty. W świetle przepisów mężczyznom grozi wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • policjant z zatrzymanym w pomieszczeniu, a przed nimi kilka worków z tytoniem
  • w pomieszczeniu kilka worków z tytoniem
  • worki z tytoniem
Powrót na górę strony