Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili porwanego mężczyznę

Data publikacji 22.06.2008

Policjanci z CBŚ przy wsparciu komandosów z gdańskiego pododdziału antyterrorystycznego szturmem uwolnili porwanego mężczyznę. Porywacze żądali od rodziny porwanego 100 tys. euro w zamian za jego uwolnienie. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którym grozi kara nawet do 10 lat pobawienia wolności. Policja w dalszym ciągu pracuje nad sprawą i wyjaśnia okoliczności porwania.

Mężczyznę porwano w nocy z 12 na 13 czerwca br. z jego mieszkania w Słubicach. Porywacze zażądali od rodziny porwanego 100 tys. euro w zamian za jego uwolnienie.

Policjanci szybko ustalili, że uprowadzonego mężczyznę bandyci przewieźli do Gdańska i jest przetrzymywany w jednym z mieszkań na gdańskiej Żabiance. Wiele szczegółów bardzo intensywnego postępowania, prowadzonego przez policjantów z CBŚ wskazywało, że porywacze są niebezpieczni i mogą mieć broń palną, dlatego do akcji skierowano antyterrorystów z komendy wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Szybko i sprawnie przeprowadzony szturm całkowicie zaskoczył porywaczy.

W mieszkaniu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę w wieku od 20 do 50 lat. Wszyscy są mieszkańcami trójmiasta. Cała trójka noc spędziła w policyjnym areszcie, natomiast następnego dnia na wniosek policji, sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Sprawę prowadzi prokuratura okręgowa w Gorzowie, tam też przekonwojowano wszystkich zatrzymanych.

Uwolniony przez policjantów mężczyzna z obrażeniami ciała powstałymi najprawdopodobniej na skutek pobicia przez porywaczy, został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Gdańsku. Według lekarzy jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą, przesłuchują świadków i sprawców porwania, a także dokładnie ustalają wszelkie szczegóły, przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Zatrzymane osoby najprawdopodobniej odpowiedzą za bezprawne pozbawienie człowieka wolności za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Film Policjanci uwolnili porwanego mężczyznę


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci uwolnili porwanego mężczyznę (format flv - rozmiar 2.16 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja