Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa handlująca narkotykami

Data publikacji 22.06.2008

6 osób podejrzanych o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego mazowieckiej policji. Grupa ta zajmowała się hurtowym rozprowadzaniem narkotyków na terenie Siedlec i okolic. Współpraca prokuratury i policji w tej sprawie doprowadziła do ostatecznego rozbicia gangu rozprowadzającego narkotyki na Mazowszu.

Realizacja tej sprawy zaczęła się w ubiegłym roku. Mazowieccy policjanci od kilku miesięcy pracowali nad przerwaniem kanału, którym do Siedlec i okolic płynęły narkotyki.

16 października 2007 roku w pociągu relacji Warszawa-Siedlce funkcjonariusze zatrzymali kuriera, który w foliowej reklamówce wiózł ponad 2 kg marihuany. Był kompletnie zaskoczony. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali kolejnych sześciu członków grupy. Wszyscy zostali aresztowani.

Jednak znaczna cześć grupy wciąż przebywała na wolności i mogli choć w ograniczonym rozmiarze dalej prowadzić swój nielegalny proceder. Podczas gdy członkowie grupy myśleli, że już nic im nie grozi, policjanci ciężko pracowali nad zebraniem dowodów, które pozwoliłyby zatrzymać resztę członków gangu.

Dzięki wielomiesięcznej żmudnej pracy mazowieckich funkcjonariuszy przy współudziale prokuratury okręgowej w Ostrołęce doprowadzono do zatrzymania w ostatnim czasie kolejnych sześciu członków narkotykowego gangu. Współpraca prokuratorów i policjantów doprowadziła do ostatecznego rozbicia grupy. Decyzją sądu rejonowego w Ostrołęce pięciu zostało już tymczasowo aresztowanych. Dzięki wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy podziemny narkotykowy rynek z pewnością został bardzo osłabiony.
Powrót na górę strony
Polska Policja