Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zareagowali natychmiast

Data publikacji 22.06.2008

Chwilę po zgłoszeniu policjanci z Torunia zatrzymali 3 osoby podejrzewane o ugodzenie nożem mężczyzny. Trwają czynności, które pozwolą wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

Do przestępstwa doszło wczoraj około 23:00 na ul. Kościuszki w Toruniu. Chłopak z dwiema dziewczynami przechodził obok stojącej grupy mężczyzn. Doszło do krótkiej wymiany zdań, po której cała trójka oddaliła się. Po chwili, do stojących nadal w tym samym miejscu mężczyzn podbiegli inni. Po krótkiej szamotaninie, jeden z grupy został ugodzony nożem.

Natychmiast na miejsce przybyli policjanci i po krótkim pościgu zatrzymali 18-latka i dwóch 15-latków podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Wszyscy byli pijani, każdy miał około promila alkoholu w organizmie. Zraniony w brzuch 19-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej komendy miejskiej w Toruniu wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W myśl art. 158 § 2 kodeksu karnego osobie pełnoletniej grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, o losie nieletnich sprawców tego typu przestępstw decyduje sędzia zajmujący się sprawami rodzinnymi i nieletnich.
Powrót na górę strony
Polska Policja